
Jak sam tytuł mówi, chciałbym dzisiaj wam opisać metody leczenia, czyli nic innego jak chirurgia kręgosłupa i wszystko to co może z nią być związane, w tym artykule poczytacie o metodach leczenia oraz o możliwościach diagnostycznych.
Jeśli w naszym życiu pojawia się uraz kręgosłupa lub jakieś dolegliwości z nim związane, jesteśmy zwykle kierowani do lekarza specjalisty, który zwany jest chirurgiem ortopedą, zazwyczaj jest to lekarz specjalizujący się w chirurgii kręgosłupa. Taki lekarz zajmuje się:
- skoliozami,
- schorzeniami kręgosłupa,
- operacjami dyskopatii,
- korekcje skoioz,
- zabiegami operacyjnymi związanymi z kręgosłupem,
- wprowadzaniem blokad terapeutycznych
- diagnozowaniem i leczeniem operacyjnym,
- oraz wiele innych.
W związku z wieloma możliwościami urazów kręgosłupa jest tyle metod jego leczenia, ile i samych urazów, aczkolwiek chciałbym wam opowiedzieć o tych najważniejszych, które są powszechnie znane, wśród osób które z tymi schorzeniami mają najwięcej problemów. Do metod leczenia zaliczamy:
- leczenie chirurgiczne (leczenie to jest związane z przeprowadzaniem zabiegów chirurgiczych),
- leczenie małoinwazyjne (leczenie które polega na jak najmniejszej ingerencji w organizm człowieka czyli unikanie operacji),
- leczenie bólów (leczenie za pomocą leków lub zabiegów).
Możliwości diagnozowania i leczenia kręgosłupa jak już wspomniałem wcześniej jest wiele, najlepszą metodą jest rozmowa ze swoim lekarzem prowadzącym, a dla pewności skierowanie się do drugiego i trzeciego lekarza w celu wydania opinii. Z własnego doświadczenia wiem, że jeden lekarz mój problem z kręgosłupem zdiagnozował szybko potrzebna będzie operacja kręgosłupa, drugi powiedział, że bez chirurgii kręgosłupa się nie obejdzie, natomiast trzeci lekarz specjalista powiedział, że są szanse żeby operację przedłużyć w czasie, aby nie ingerować jeszcze w organizm, ponieważ jestem jeszcze zbyt młodą osobą, aby już wykonywać tak zaawansowaną operację. Aby unikąć chirurgii kręgosłupa mój lekarz prowadzący podał mi blokadę, abym mógł funkcjonować normalnie, bez dolegliwości. Do dnia dzisiejszego korzystam z porad tego samego specjalisty, który według mnie prowadzi mnie dobrą drogą. Moje obawy nie są związane z brakiem umiejętności lekarzy, ale chirurgia kręgosłupa jest tak ciężkim tematem, że wolę odwlec ją w czasie, ile się tylko da.