Czy warto zlecić fachowcowi napisanie naszego CV?

Dla wielu osób taki pomysł mógłby się wydać bardzo dziwny. Jak można zlecić takie coś obcej osobie, która w gruncie rzeczy nic o nas nie wie? Czy my sami nie jesteśmy w stanie napisać sobie najlepszego CV, ponieważ wiemy wszystko o naszym dotychczasowym przebiegu pracy zawodowej? Choć może się to wydawać zaskakujące, nie zawsze to my jesteśmy w stanie najlepiej się zareklamować. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest naprawdę mnóstwo.

fachowe CV

Pierwsza z nich, to nieumiejętny dobór słów

Być może w szkole nauczyliśmy się pisać CV i posługiwać jakimi zwrotami, które wówczas były popularne i akceptowalne. Czasy jednak się zmieniają i nie zawsze to co dobre dziesięć lat temu, jest dobre również dziś. Obecnie pracodawcy szukają osób, które są w stanie ich jakoś zaskoczyć oraz zaciekawić.

Przykładowo nietypowymi sformułowaniami, myślami itp. Wśród setek innych życiorysów, to właśnie nasz ma przyciągać wzrok, byśmy byli w stanie otrzymać wymarzoną posadę. By jednak tak mogło być, musimy wyjść poza schemat. Nie jest to jednak łatwe. Natomiast osoby profesjonalnie zajmujące się pisaniem takiego CV, dobrze wiedzą jak sprzedać naszą kandydaturę. Jakie zwroty się sprawdzą, co jest w stanie zainteresować potencjalnego pracodawcę. Ponieważ cały czas są na czasie, mogą odpowiadać w lepszy sposób na potrzeby rynku.

Kolejna kwestia, to brak umiejętności zaprezentowania się w unikatowy sposób

Być może mamy szerokie doświadczenie, pracowaliśmy w różnych gałęziach przemysłu, jesteśmy marketingowcami, dobrze znamy się na liczbach. Co jednak nam to da, jeśli przedstawimy to wszystko w bardzo jałowy sposób? Dziś nie wystarczy już wymienić tylko i wyłącznie od myślnika swoich miejsc pracy. Należy również napisać za co dokładnie się w danej firmie odpowiadało, czy być może było to stanowisko kierownicze, jak przebiegała tam kariera. Same miejsca pracy, niewiele mówią o nas jako o potencjalnych pracownikach. Dziś pracodawca chce znać od razu więcej szczegółów, by móc zaprosić na rozmowy kwalifikacyjne osoby, które faktycznie mogą się w danej pracy sprawdzić.

Fachowcy korzystają również z bardzo nowoczesnych szablonów do pisania CV

Nie są one zwykłymi białymi dokumentami w programie tekstowym, ze zdjęciem wyjętym wprost z dowodu. To ładnie ozdobione dokumenty, podkreślone jakimiś kolorami, z naprawdę nowoczesnymi zdjęciami. Pokazującymi nie tylko twarz potencjalnego pracownika, ale również przykładowo jego siłę charakteru i zaangażowanie.

Oczywiście nim fachowiec zacznie pisać nasze CV, musimy podać mu wiele istotnych informacji na temat naszych poprzednich stanowisk pracy, dodatkowych umiejętności czy też zainteresowań. Bazując na tym co mówimy mu, on tworzy dla nas idealne CV. Czasem warto pójść właśnie w tę stronę i posłużyć się pomocą osoby profesjonalnej. Od takiego CV bowiem wiele zależy, przykładowo otrzymanie wymarzonego stanowiska pracy. CV to dokument, który wiele o nas mówi, ale nie musi być napisany przez nas. My natomiast sami jeśli otrzymamy pracę, musimy po prostu potwierdzić swoje kwalifikacje.