Czym kierować się podczas zakupów biegowych ubrań?

Przede wszystkim wygodą – ciuchy, w których trenujemy powinny zapewniać nam komfort podczas treningu. Poniżej przedstawiam parę wskazówek na to jak odpowiednio dobrać strój biegowy.

  • Przy wyborze stroju powinniśmy pamiętać o tym by nic w stroju nas nie uwierało, nie było za ciasne, za małe rozmiarowo. Ciuch budzący na samym początku jakiekolwiek zastrzeżenia najlepiej od razu sobie odpuścić.
  • Odradzam bieganie w ubraniach z bawełny. Materiał ten nie zapewnia odpowiedniej wymiany cieplnej. Lepiej zainwestować w ubrania wykonane z materiałów syntetycznych, które gwarantują szybkie schnięcie.
  • Skarpety do biegania powinny być dopasowane odpowiednio do naszej stopy: innymi słowy nie mogą być zbyt luźne. Źle dobrane skarpety mogą powodować powstanie nieprzyjemnych otarć.
  • Dobrze dobrana kurtka, to kurtka dobrze odprowadzająca pot.  Najlepiej szukać jej wśród kurtek stworzonych i zadedykowanych dla biegaczy.
  • Teraz coś dla biegających Pań. Dobór stanika do biegania stanowi bardzo istotną kwestię. By odpowiednio go dobrać należy zwrócić uwagę na rozmiar. Miseczka stanika powinna obejmować całą pierś. Istotne w doborze jest również prawidłowe dopasowanie długości ramiączek. Poza tym ważne jest by pas wokół klatki piersiowej był na identycznej wysokości w całym obwodzie.