Geneza Red Hotów

Red Hot Chili Peppers to zespół muzyczny pochodzący z USA, który przez wielu zaliczany jest do stosunkowo nielicznych w całej historii muzyki, któremu udało się stworzyć unikalny styl. Przez lata ich pracy nad kolejnymi albumami udało im się przełamać nie jedną barierę muzyczną, muzycy tworzyli i nadal tworzą muzykę dość odważną i nietypową, która jednak i tak znalazła szerokie grono odbiorców wśród słuchaczy na całym świecie.

Zapalenie stawów leczenie Warszawa
http://evimed.com.pl/
Zespół wykwalifikowanych lekarzy specjalistów.
Zapisz się na wizytę w naszym centrum medycznym.

Udało im się między inny nie raz w sposób bardzo korzystny połączyć wiele różnych wydawałoby się stylów muzycznych takich jak punk, hip-hop, funk czy też rock i hard rock. Zapalenie stawów leczenie Warszawa. Obecnie grupa pojawia się na scenie ponad 30 lat a nadal jest w świetnej formie i ku uciesze fanów nie planuje zakończyć kariery w najbliższym czasie. Początki historii zespołu sięgają roku 1983, gdy to czterech kolegów ze szkoły średniej Fairfax High School postanawia założyć swój pierwszy zespół. W skład założycieli grupy wchodzą Hillel Slovak, Anthony Kiedis, Jack Irons oraz Michael ,,Flea” Balzary. Jednak kapela nie od samego początku nosiła obecną nazwę.

Na samym początku popularny obecnie zespół Red Hot Chili Peppers nosił nazwę Tony Flow And The Majestic Masters od Mayhem. Na początku ich kariery grupa grywała wiele koncertów w nocnych klubach w los Angeles. Już od samego początku muzycy znaleźli wielu odbiorców swojej muzyki, którzy byli zainteresowani nietypowym stylem ich muzyki. Z czasem coraz częściej zapraszano ich na liczne koncerty i wydarzenia rozrywkowe, co z kolei przyczyniało się do stałego powiększania się grona ich fanów. W tym pierwszym okresie wzrostu zainteresowania ich twórczością muzycy podjęli decyzję o zmianie nazwy kapeli na taką, pod którą funkcjonują do dnia dzisiejszego. Za pomysłodawcę tej nazwy uważa się Anthony’ego Kiedisa, który na jej pomysł wpadł podobno podczas spaceru po wzgórzach w Los Angeles.

Zajęcie dużego komercyjnego sukcesu na lokalnym terenie nie zajęło im sporo czasu bo szacuje się, że wystarczyły zaledwie trzy miesiące. Wtedy muzycy podjęli decyzję o stworzeniu pierwszej taśmy demo ze swoją twórczością. Po tym jak trafił ona do wytwórni EMI, podpisano pierwszy w historii grupy kontrakt. Jak się jednak okazało poprzez zobowiązania dwóch członków zespołu – Jacka i Hillel wobec innej grupy What Is This ? musieli oni zrezygnować z dalszej współpracy w obecnym zespole.

Pozostali Kiedis i Flea byli więc zmuszeni do poszukania nowych członków zespołu. Ostatecznie skład grupy powiększyli Cliff Martinez, który został perkusistą oraz Jack Sherman, który grał na gitarze. To właśnie z ich udziałem nagrano debiutancką płytę grupy, która nazywała się tak jak zespół. W produkcji muzyki na wyżej wspomnianą płytę brał też udział angielski muzyk gitarzysta Gang Of Four – Andy’ego Gilla.

Ale wszyscy członkowie grupy nie mogli się z nim porozumieć. Nie byli poukładanymi współpracownikami jeśli chodzi o swojego producenta. Często przez ich dość ekstremalne żarty i kawały dochodziło do częstych problemów z wytwórnią.