
Bez wątpienia obecnie mamy do czynienia ze swoistym kultem dobrego CV. Co zatem takie dobre CV powinno w sobie zawierać? W tym miejscu wskazać należy w pierwszej kolejności na wykształcenie oraz doświadczenie. W każdym CV wyodrębniamy bowiem kolejne stopnie osiąganego wykształcenia, z uwzględnieniem dat oraz specjalności. Jest to miejsce, w którym przedstawiamy w formie numerycznej zestawienie wszystkich uczelni (publicznych oraz niepublicznych), uczestnictwo w rozmaitych szkoleniach oraz kursach. Nawiązując do powyższego pojawia się pytanie, co zrobić, aby nasze CV było wyróżniające na tle innych?
Podnosimy swoje kwalifikacje
Nic prostszego. Wystarczającym jest stałe, systematyczne podnoszenie swoich kwalifikacji. Na marginesie zaznaczyć należy, iż istnieje wiele takich branż oraz specjalności, w którym stałe podnoszenie swoich kwalifikacji zawodowych, systematyczne doszkalanie się są wręcz nieodzownym, obligatoryjnym elementem, wyróżniającym dany zawód.
Jednak, w odniesieniu do powyższego, aktualna sytuacja rynkowa (przede wszystkim sytuacja na rynku pracy) w pewien sposób „wymusza” na pracownikach coraz większej liczby zawodów konieczność podejmowania dalszych działań zmierzających do podnoszenia swoich kompetencji zawodowych. Aktualnie mamy do wyboru naprawdę bardzo wiele różnych możliwości kształcenia się. Możemy podejmować bowiem studia podyplomowe, robić kolejne fakultety na uczelniach niepublicznych, a także uczestniczyć w kursach oraz szkoleniach organizowanych przez podmioty prywatne. Wybór jest więc szeroki.
Zdalne podnoszenie kwalifikacji
W ciągu ostatnich lat mamy jednak do czynienia ze stałym wzrostem popularności szkoleń oraz kursów internetowych. Powstało wiele firm, których oferta jest wąska oraz adresowana ściśle do osób, które są zainteresowane podwyższaniem swoich kwalifikacji zawodowych bez konieczności wychodzenia z domu. Takie „zdalne” dokształcanie się jest nie tylko modne, ale również skuteczne oraz opłacalne pod względem stricte ekonomicznym.
Wyłączeniu podlegają bowiem dojazdy, a także drukowanie materiałów, bowiem wszystko, co jest niezbędne taki kursant otrzymuje online, najczęściej na swoją pocztę mailową. Gama tych produktów jest szeroka, a także stale się powiększa. Coraz popularniejsze stają się webinary. Wzrasta również liczba osób czytających oraz na bieżąco śledzących blogi eksperckie.
Rynek pracownika czy też rynek pracodawcy?
W związku z powyższym bezsprzecznie warto skorzystać właśnie z tego rodzaju oferty. Wbrew pozorom, podejmowanie szkoleń online w niczym nie różni się od tych realizowanych stacjonarnie, mają one identyczną, równoważną wartość. W tym miejscu wskazać również należy, iż realizacja tego rodzaju kursów pozwoli wzbogacić swoje CV, a tym samym stać się bardziej konkurencyjnym oraz atrakcyjnym na rynku pracy. Obecnie możemy mówić o rynku pracownika, więc wobec tego stałe podnoszenie swoich kompetencji jest tak bardzo ważne.