Jak wyglądają walentynki w innych krajach?

Jesteście ciekawi, jak obchodzone jest święto zakochanych w różnych zakątkach świata? Może sami wykorzystacie 14 lutego któryś ze zwyczajów?

walentynki

Japonia

W Japonii to kobiety obdarowują mężczyzn podarkami – i to nie tylko swoich partnerów, ale również sąsiadów i znajomych. Na szczęście, żeby odróżnić intencje kobiety, czekoladki podzielono na „giri-choko”, czyli „dla kolegów”, i „honmei-choko” − „dla ukochanego”. Mężczyźni rewanżują się kobietom dopiero miesiąc później, w tak zwany „Biały Dzień”.

Dania i Norwegia

Ciekawy zwyczaj panuje także w Danii i Norwegii. Panowie obdarowują bowiem wybranki serca anonimowymi listami z wierszykami. Umieszczają jednak podpowiedź na kopercie, w postaci tylu kropek, ile liter ma ich imię. Co ciekawe, jeżeli kobieta odgadnie, kto jest jej adoratorem, to otrzyma od niego w Wielkanoc… jajko.

Walia

Jeszcze bardziej osobliwy zwyczaj mają Walijczycy. Dla nich dowodem miłości wręczanym w walentynki są łyżki. Jednak nie są one zwyczajne. Są to pięknie zdobione drewniane sztućce, z wyrytymi serduszkami i innymi miłosnymi symbolami.

Malezja

W Malezji zakochane pary poddawane są prawdziwej próbie cierpliwości. Są one bowiem skuwani kajdankami na cały tydzień. Para, która wytrzyma do końca zadania nie tylko udowodni sobie wielką miłość, ale także otrzyma nagrodę pieniężną.

Czechy

U naszych południowych sąsiadów walentynki obchodzone są dwa razy w roku – 14 lutego oraz 1 maja. W tych dnia oblężony jest oczywiście słynny Most Karola w Pradze, na którym zakochani zawieszają kłódkę z swoimi imionami. Pocierając natomiast kilkakrotnie płaskorzeźbę św. Jana Nepomucena, można zapewnić sobie lojalność drugiej połówki.