Zmiany w zespole

Zespół Red Hot Chili Peppers wielokrotnie przeżył wzloty i upadki jednak zawsze członkowie grupy starali się stawać na nogi i próbować po raz kolejny nagrać nowy album czy wybrać się w nową trasę koncertową. Skład zespołu wielokrotnie się zmieniał a problemy z narkotykami nie raz w historii grupy powodowały różnego rodzaju zawirowania wśród jego członków. Po jednej z długich i ciężkich tras koncertowych zespół postanowił odpocząć i ogłosił przerwę w działalności zespołu.

Przedszkole Józefosław
http://przedszkolezebra.pl
Niepubliczne Angielsko Polskie przedszkole w Józefosławiu.
Profesjonalna opieka, edukacja i wychowanie dzieci.

Po pewnym czasie , gdy muzycy postanowili reaktywować swoją działalność okazało się, że skład grupy znów uległ zmianie. Przedszkole Józefosław. Nie było już w niej Johna Frusciante, który ostatecznie w 2009 roku rozstał się z kolegami. Jego miejsce zajął wówczas współpracujący już z zespołem od lat Josh Klinghoffer. To właśnie z jego udziałem nagrano kolejne wydawnictwo ,, I’m With You”. Płyta nie spotkała się z mega pozytywnym odbiorem wśród krytyków i fanów. Wiele osób zarzucało grupie, że po przerwie w działalności nie da się już zauważyć charakterystycznych dla zespołu cech, co zwalano na barki odejścia z grupy Johna. Rok 2012 okazał się być na zespołu niezwykle ważny, ponieważ oficjalnie został dołączony do prestiżowego Rock And Roll Hall Of Fame. Następny, jedenasty z kolei album Red Hot Chili Peppers ,,The Getaway” ujrzał światło dzienne w 2016 roku.

Płyta spotkała się z umiarkowanym odbiorem a co za tym idzie recezje też nie były najlepsze. Na koncertach znów były grane największe hity z całego okresu działalności zespołu. W roku 2017 Red Hot Chili Peppers ponownie pojawią się w Polsce podczas koncertu w Krakowie. Bilety na to wydarzenie muzyczne rozeszły się niemal jak ciepłe bułeczki. W Polsce bowiem istnieje rzesza fanów grupy, którzy często biorą udział w ich koncertach nie tylko w Polsce ale i całej Europie. Niepowtarzalny charakter grupy i muzyka, stanowiąca połączenie kilku rodzajów muzyki sprawia, że oryginalność zespołu i jego stylu jest doceniana przez wielu słuchaczy. Wszyscy mają nadzieję, że wszelkie trudności i problemy, z jakimi wcześniej zmagał się zespół są już przeszłością i grupa będzie w stanie koncertować i tworzyć muzykę jak najdłużej.

Na temat zespołu powstało do tej pory wiele biografii jednak największą popularność zdobyła ,,Kalifornizacja” . To kompletna i bardzo szczegółowa biografia zespołu Red Hot Chili Peppers. Opisuje w sposób szczegółowy 30 burzliwych lat działalności grupy. Opisuje wszystkie utwory, od tych pierwszych tworzonych na samym początku działalności zespołu po najnowszy ich album ,,I’m With You”. Poza skupieniem się na najważniejszych utworach, autor obszernie opowiada o różnego rodzaju faktach i ciekawostkach z życia zespołu oraz jego członków. Biografia to powstawała przede wszystkim na podstawie osobistych doświadczeń autora, które zdobywał podczas prywatnych spotkań z muzykami, pobytu na ich koncertach i trasach koncertowych.