Najbardziej urokliwe trasy na świecie

Dla miłośników motoryzacji nie ma większej przyjemności niż podróż malowniczą trasą. Jeżeli droga wymaga od nich popisania się umiejętnościami i opanowaniem za kółkiem, to sprawia jeszcze większą radość. Poznajcie zatem kilka najciekawszych tras położonych poza Europą.

park

Szosa Karakorumska – Pakistan/Chiny

Jest to najwyżej położona utwardzona droga na świecie. Znajduje się na poziomie 4700 m n.p.m. Łączy ze sobą miasta Rawalpindi (Pakistan) i Kaszgar (Chiny). Jej budowa trwała 20 lat. Szosa jest szczególnie znana wśród himalaistów. Jest jednym z etapów na drodze do aż pięciu ośmiotysięczników, ze słynnym K2 włącznie.

Jebel Hafeet Road – Zjednoczone Emiraty Arabskie

Biegnąca pośrodku pustyni górska droga każdemu zapewni niezapomniane wrażenia. Na niespełna 12 kilometrach drogi znajduje się aż kilkadziesiąt zakrętów. Szczególnie trzeba uważać na niej na kolarzy, którzy ją sobie upodobali jako trasę treningową. Co roku odbywa się tu nawet wyścig Jaball Hafeet Mercure Challenge.

Tunel Guoliang – Chiny

Miłośnikom tuneli polecamy z kolei szlak wyrzeźbiony w górach położonych w chińskiej prowincji Henan. Ma długość 1200 m, wysokość 5 m i szerokość 4. Został stworzony przez kilkunastu mieszkańców Guoliang przy użyciu jedynie podstawowych narzędzi, którzy chcieli ułatwić sobie kontakt ze światem. Dzięki tunelowi wioska stała się znaną atrakcją turystyczną

Yungas Road – Boliwia

Znana również jako „Droga Śmierci” trasa uznawana jest za najniebezpieczniejszą na świecie. Potwierdzają to niestety statystyki, według których ginie na niej od 200 do 300 osób rocznie. Mijanie zbliżającego się z naprzeciwka pojazdu jest na niej nie lada wyzwaniem. 64-kilometrowa trasa ciągnie się między La Paz a Coroico.