O zespole RHCP

Mówi się, że muzyka łagodzi obyczaje. Każdy z nas słucha jej codziennie w radiu lub telewizji. Każdy z nas ma swój ulubiony styl muzyczny. Od młodości mamy styczność z muzyką i kształtujemy swoje gusta muzyczne. Rodzajów muzyki jest wiele można wyróżnić wśród nich między innymi muzykę pop, jazz, rock czy funk. Najpopularniejszym wśród wszystkich rodzajów muzyki na całym świecie wydaje się być muzyka pop, której największe hity potrafi zanucić niemal większość ludzi na świecie. Jednak nie można zapominać o tym , że rock to bardzo popularny styl muzyczny mający na całym świecie liczne rzesze fanów.

Montaż płyt warstwowych
http://www.makosz.com.pl/
Produkcja i montaż płyt warstwowych
dla budownictwa i przemysłu – firma Makosz.

Na przestrzeni kilkudziesięciu lat powstało na całym świecie wiele zespołów, które tworzą właśnie ten rodzaj muzyki. Montaż płyt warstwowych. Jednym z najbardziej popularnych grup jest z pewnością Red Hot Chili Peppers. Ich historia ma swój początek w 1978 roku w Kalifornii. Wtedy to dwóch uczniów szkoły średniej Anthony Kiedis i Michael Flea Balzary zdecydowali się na założenie kapeli. Na początku zespół zmagał się z wieloma przeciwnościami losu, które często towarzyszą na początku kariery muzycznej. Po wielu zawirowaniach i częstych zmianach w składzie grupy w 1983 roku zespół otrzymał oficjalną nazwę Red Hot Chili Peppers.

Ich twórczość bazuje przede wszystkim na funku , amerykańskim punk-rocku i ostrzejszych brzmieniach gitary. Pierwszy album zatytułowany nazwą grupy ujrzał światło dzienne rok po nadaniu oficjalnej nazwy zespołu, a więc w 1984 roku. Nie odniósł spektakularnego sukcesu a grupa nadal szukała swojego miejsca i brzmień, w których czuła się najlepiej. Po jakimś czasie skład zespołu powiększył się o Hillela Slovaka, który wprowadził do zespołu wiele świeżych pomysłów i energii co zaowocowało wydaniem drugiej płyty. Ale tak naprawdę dopiero trzecia płyta o tytule ,,The Uplift Mofo Party Plan” przyczyniła się do tego, że grupa zaczęła zdobywać popularność wśród słuchaczy.

Wtedy okazało się, że dopiero mocne i agresywne brzmienia muzyki bardziej odpowiadają ich fanom i w tym kierunku zaczęli się rozwijać. Kolejne lata obfitowały w wiele tragicznych dla grupy wydarzeń jak śmierć Hillela Slovaka, który przedawkował narkotyki a jeden z założycieli Anthony Kiedis miał duże problemy z uzależnieniem od narkotyków. Sukces komercyjny zespołowi zapewnił dopiero album ,,Mother’s Milk” z hitem ,,Knock Me Down”, który został stworzony ku pamięci zmarłego Slovaka.

Zespół odniosł sukces na światowym rynku muzycznym, są słuchani i lubiani na każdym kontynencie. Mają licznych fanów, którzy regularnie śledzą ich poczynania, czasem bardzo zaskakujące. Obecnie niemal wszyscy, poza Joshem Klinghofferem mają około 50 lat i nadal zaskakują swoich fanów świetną muzyką a bilety na ich koncerty wyprzedają się w bardzo szybkim tempie.