Skład Red Hot Chili Peppers

Skład zespołu Red Hot Chili Peppers podczas całego istnienia grupy od początku wielokrotnie się zmieniał. Po tragicznych wydarzeniach z roku 1988 kiedy to zmarł jeden z założycieli grupy i odszedł z niej Jack Irons grupa była zmuszona do powiększenia swojego składu o nowych muzyków. Jednym z nich okazał się być fan grupy John Frusciante – gitarzysta,  a także perkusista Chad Smith.

Żuraw warsztatowy
http://www.log-system.pl
Dostawca kompleksowego wyposażenia magazynów.
W naszej ofercie znajdują się regały paletowe, półkowe, magazynowe.

I to właśnie w tym składzie grupa stworzyła, jak się później okazało jeden z przełomowych albumów w swojej karierze ,,Mother’s Milk” w 1989 roku. To właśnie w tym okresie udało się zespołowi wypromować swoje wielki hity między innymi ,,Knock Me Down” , który został stworzony ku pamięci zmarłego Hillela i cover ,,Higher Groud” Steviego Wondera. To był pierwszy album grupy, który zdobył miano złotego krążka i przyczynił się do znacznego wzrostu popularności grupy. Tournee promujące nową płytę dzięki dobrej organizacji i staraniom grupy było bardzo dobrze zorganizowane i w efekcie udane, co przyczyniło się do znacznego wzrostu popularności grupy.

Ich kapela nie była już tylko niszowym zespołem ale zaczęli urastać do rangi wielkich gwiazd muzycznych. Było to oczywiste nie tylko dla muzyków ale także producentów, którzy zdając sobie sprawę z możliwości jakie czekają zespół proponowali im współpracę przy nagraniach nowych płyt i organizacji kolejnych tras koncertowych. Kolejną wytwórnią, z którą zespół rozpoczął współpracę była wytwórnia Warner, z którą muzycy współpracują do dnia dzisiejszego. Największą popularność w tamtym okresie czasu przyniósł grupie krążek z 1991 roku ,, Blood Sugar Sex Magik” nagrany we współpracy  z Rickiem Rubinem. Mówi się, że powstawał on w studiu The Mansion w Los Angeles, który podobno w okresie powstawania krążka został nawiedzony przez duchy, co przyczyniło się do jego późniejszego sukcesu.

To właśnie na płyta Red Hot Chili Peppers uznawana jest przez wielu jako ich przełomowy album, jako genialne połączenie kilku stylów muzycznych jak rock, funk i hip-hop. To właśnie z tej płyty pochodzi kilka największych hitów zespołu takich jak ,,Under The Bridge”, ,,Give It Away”, ,,Breaking The Girl”, czy w końcu ,,Suck my Kiss”. W tym okresie muzycy zaczęli poszerzać swoje horyzonty, nagle stali się niezwykle bogatymi ludźmi. W świecie muzyków pokus było wiele i niestety członkowie zespołu nie zawsze potrafili im się opierać.  Jeden z nich John uzależnił się od heroiny, co spowodowało jego ostateczne odejście z zespołu w 1992 roku. Kolejnym członkiem zespołu, który powiększył skład grupy na dłużej był gitarzysta Dave Navarro. I to właśnie z jego udziałem został nagrany kolejny album ,,One Hot Minute” w 1995 roku.

Jednak to był pewnego rodzaju przełom, ponieważ mroczny charakter utworów bardzo podzielił fanów muzyków. Do dziś wspomina się jeden z najsłynniejszych koncertów grupy, który odbył się na festiwalu Woodstock w 1994 roku a podczas którego muzycy wystąpili z żarówkami na głowach.