Sofa rozkładana – praktyczny dodatek do małego salonu

Sofy stały się obowiązkowym wyposażeniem naszych salonów. Wśród dostępnych na rynku modeli prym wiedzie sofa rozkładana. Powody są oczywiste – to jeden z najbardziej uniwersalnych i praktycznych mebli dostępnych na rynku. Przydaje się nie tylko jako siedzisko, ale także miejsce do spania dla gości.

Wiele osób zastanawia się, czy sofa rozkładana sprawdzi się w małym salonie. Jak najbardziej. To oczywiste, że do niewielkiego pomieszczenia nie wstawisz sofy o wielkich gabarytach. Na szczęście producenci mebli wzięli pod uwagę ograniczone możliwości lokalowe swoich klientów, oferując m. in. sofy o minimalistycznym charakterze.

Zalety sofy rozkładanej w salonie

Jak wspomniano, sofa rozkładana w salonie stanowi podstawowe siedzisko – dla domowników i gości. Jest też niepowtarzalną ozdobą pomieszczenia. Na podstawie jej doboru nierzadko ocenia się gust właściciela domu. Wreszcie, sofa rozkładana pozwala przyjąć gości, którzy do domu wybierają się dopiero jutro.

Rozkładana sofa sprawdza się zdecydowanie lepiej od dmuchanego materaca, jeśli decydujemy się na przenocowanie gości. I wygląda… o niebo lepiej! W dodatku nie zajmuje więcej miejsca niż tradycyjna sofa. Jej rozkładanie z reguły jest bardzo proste, co dodatkowo przemawia na jej korzyść. Do tego, występuje w wielu odsłonach.

Sofa rozkładana na miarę potrzeb

W małych salonach najlepiej sprawdzą się sofy z wysokimi, smukłymi nogami. Takie nogi nadają lekkości meblom, sprawiając, że przestrzeń optycznie się powiększa. Nikt nie powiedział, że rozkładana sofa na wysokich nogach to jedyny słuszny wybór, jakiego możesz dokonać, mając do zaaranżowania niewielki salon.

Bez wątpienia sofa rozkładana jest meblem praktycznym. Walory użytkowe to jednak nie wszystko, co przemawia na korzyść tego typu mebli. Równie istotne są walory estetyczne. Niewielkie, zgrabne sofy rozkładane, dostępne w wielu wariantach kolorystycznych, nadadzą charakteru każdemu, nawet małemu salonowi. Najlepszych sof szukaj w sklepie Meble.pl.