Sukces RHCP

Red Hot Chili Peppers to grupa pochodząca z Kalifornii w USA, której początki datuje się na 1983 rok. Ciężko określić jeden, dominujący styl muzyczny jaki prezentują, ponieważ uznaje się ich niejako za mistrzów jeśli chodzi o perfekcyjne łączenie ze sobą zupełnie różnych mogłoby się wydawać rodzajów muzycznych. Grupa gra głównie rock, funk rock, hip-hop oraz funky. Skład zespołu od początku jego istnienia wielokrotnie się zmieniał ale obecnie grupę tworzą wokalista Anthony Kiedis, który jest jednocześnie jednym z założycieli zespołu, gitarzysta Josh Klinghoffer, perkusista Chad Smith oraz basista Michael ,,Flea” Balzary, który zaraz po Kiedisie jest najdłużej w zespole.

Adwokat rodzinny Warszawa
http://roman-adwokat.pl
Profesjonalne porady prawne w Warszawie.
Kompleksowe usługi z zakresu prawa karnego.

To właśnie perfekcyjne zróżnicowanie stylu muzycznego zespołu sprawiło, że zyskał tak wielką popularność i rzeszę fanów na całym świecie. Adwokat rodzinny Warszawa. Pierwszym znaczącym albumem grupy, który przyczynił się do sukcesu muzyków był ,,Blood Sugar Sex Magik”, który sprzedał się w ponad 13 milionów egzemplarzy. To z kolei zapewniło grupie ogromny sukces komercyjny. Kolejne krążki nie powtórzyły już takiej ilości sprzedaży ale grupa nie spoczywała na laurach i starała się stworzyć krążek, który będzie w stanie pobić ten rekord.  Udało się to osiągnąć w roku 1999 kiedy to światło dzienne ujrzała płyta ,,Californication”.

Ta zaś sprzedała się w nakładzie około piętnastu milionów sztuk na całym świecie. I to właśnie ten krążek odniósł największy komercyjny sukces podczas całego istnienia grupy. Kolejnymi płytami, które spotkały się z pozytywnym odbiorem fanów były ,By The Way” z 2002 roku oraz podwójny album ,,Stadium Arcadium” z 2006 roku. I to właśnie ten podwójny krążek, jako pierwszy w historii działalności zespołu znalazł się na pierwszym miejscu jednego z najpopularniejszych zestawień muzycznych Bilboard Hot 100. Warto wspomnieć o tym, że grupa Red Hot Chili Peppers aż siedmiokrotnie zostawała laureatem Nagrody Grammy. W sumie w okresie całej działalności zespołu udało im się sprzedać ponad 80 milionów egzemplarzy płyt na całym świecie. We wrześniu 2009 roku zespół otrzymał nominację do zasilenia szeregów Rock and Roll Hall of Fame.

Jeśli chodzi o najbliższe plany zespołu w naszym kraju to 25 lipca 2017 roku ma się odbyć ich koncert na Stadionie Cracovii. Wystąpią wówczas w ramach światowej trasy koncertowej, która promuje ich najnowszy, jedenasty z kolei album ,,The Getaway”. Podczas koncertu na scenie z pewnością nie zabraknie największych hitów formacji. Należy pamiętać, że Red Hot Chili Peppers jest uznawany za jeden z najbardziej popularnych zespołów w historii rocka. Najbliższy koncert w Krakowie będzie ich czwartym z kolei w Polsce. Wcześniej można było posłuchać ich na żywo w latach 2007, 2012 oraz 2016.