Test: Czy przekierowanie 301 daje jeszcze efekty?

Witajcie. Dziś skupimy się na przekierowaniu 301. Dziś pokażę efekty jednego z testów które przeprowadziłem. Co do przekierowania 301 planuje jeszcze co najmniej 2 testy. Ale o tym dopiero jak je wykonam i jak będą efekty.

Pamiętacie, jak wykonałem stronę i wypozycjonowałem ją Omniaddem? Z tej właśnie strony postanowiłem zrobić przekierowanie 301. Strona w chwili przekierowania znajdowała się na 19 miejscu na frazę zawód+miasto. Nazwijmy tą stronę: strona 1

Strona docelowa to była całkowicie nowa domena, na którą przeniosłem całkowicie skrypt, z treścią który był na stronie, z której wykonałem przekierowanie. Po prostu cała zawartość strony 1.

przkierowanie 301

Jak szybko zadziałało przekierowanie?

Moim zdaniem dość szybko, bo było to zaledwie 9 dni. Po 9 dniach strona docelowa pojawiła się na 9 miejscu w wynikach wyszukiwania na frazę: zawód+miasto. Przypomnę, że strona 1 była na tą frazę na 19 miejscu. Wywołało to moje zdziwienie. Zastanawiałem się czy ta strona dostała FSB, ale było to dla mnie wątpliwe, bo w końcu zrobiłem na nią przekierowanie, więc dla Google wydaje mi się to jako ciągłość 1 strony, tyle że pod nową domeną.

Sytuacja taka utrzymywała się około 2 tygodnie. Po tym czasie strona wróciła na 19 miejsce i cały czas się tam utrzymuje.

Wniosek: przekierowanie 301 wciąż jest skuteczne

Ciężko po 1 teście wyciągać jakieś dokładnie wnioski. Dlatego chcę wykonać co najmniej 2 testy jeszcze. Jednych z nich to będzie wykonanie strony i przekierowanie jej na zupełnie inną, oczywiście o tej samej tematyce. Ciekawi mnie czy pozycje też wtedy tak ładnie przeskoczą.